Studie odhaluje: THCV zvyšuje energii a motivaci bez efektu hladu spojeného s marihuanou

Studie odhaluje: THCV zvyšuje energii a motivaci bez efektu hladu spojeného s marihuanou

března 28, 2024 publikoval Veronika Kovaříková

Ve světě, kde je trendem osobní wellness a zahajuje se stále více výzkumů ohledně konopných produktů, přichází nově objevený kanabinoid, který by mohl změnit způsob, jakým lidé vnímají marihuanu a její použití. Přestože jsme již léta obeznámeni s THC (delta-9-tetrahydrokannabinol) a CBD (kanabidiol) pro jejich psychoaktivní, resp. léčebné účinky, vědecká společnost nyní zaměřuje svou pozornost na méně známé složky konopí, jako je tetrahydrocannabivarin, zkráceně THCV.

Nová dvojitě zaslepená studie, vedená společností zabývající se genetikou konopí Phylos ve spolupráci s výzkumným centrem People Science, odhaluje potenciální přínosy THCV. Tato látka, podobně jako THC, patří do skupiny kanabinoidů, ale na rozdíl od svého 'kouzelného bratra' nabízí THCV zcela odlišné účinky. Jeden z nejzajímavějších je právě zvýšení pocitu energie a motivace bez doprovodného efektu zvýšeného hladu, známého jako 'munchies' u THC.

V rámci oné studie dostávali účastníci buď nezmedicinované placebo gummy, gummy obsahující pouze delta-9 THC, nebo gummy obsahující THCV-dominantní kmen vyvinutý společností Phylos s názvem 'Get Sh!t Done'. Výsledky ukázaly, že konzumace THCV významně zvýšila úrovně energie, motivaci a celkový pocit pohody, přičemž 20% uživatelů zaznamenalo zvýšený pocit energie a 40% si víc užívalo denních aktivit po požití THCV. Zajímavě je, že na rozdíl od delta-9 THC, THCV nezpůsobilo značné zvýšení hladu nebo únava.

Je důležité podotknout, že tato studie je považována za preliminární, jelikož nebyla dosud publikována v recenzovaném vědeckém časopisu. Nicméně otevírá dveře k dalšímu zkoumání a rozvoji konopných produktů zaměřených na specifické potřeby a preference spotřebitelů.

Kromě THCV se vědci současně zabývají potenciálními přínosy dalších minoritních kanabinoidů, včetně léčby kožních onemocnění pomocí látek získaných z konopí a marihuany. Dřívější studie naznačují, že tyto minoritní kanabinoidy by mohly přispět k řízení symptomů dermatologických onemocnění jako jsou psoriáza, ekzém a akné.

Ve světle těchto poznatků, THCV nabízí slibnou alternativu pro ty, kteří hledají prospěch z konopných produktů bez některých nežádoucích vedlejších účinků spojených s THC. Ačkoliv je třeba provést další výzkum k potvrzení těchto výsledků a plně rozumět mechanismům působení THCV, jeho potenciál pro zlepšení kvality života je nesporný.

THCV energetický boost marihuana studie

Váš komentář